

ДНЗ №5 "Снігуронька"


Інформація про ДНЗ
Дата створення закладу, його особливості
Дата заснування установи – 1977 рік.
Мова навчання – українська. У дошкільному закладі навчаються і виховуються 194 дитини у 10 групах. З дітьми працюють 18 педагогів. 16 педагогів мають вищу освіту. Серед них спеціалістів вищої категорії - 3, з них 1 має звання «вихователь-методист». Педагоги ДНЗ впроваджують інноваційні педагогічні технології, здійснюють особистісно зорієнтований підхід до вихованців.
У закладі створена належна матеріально-технічна база. Групові приміщення, спортивна зала, музична зала відповідають сучасним вимогам. Силами педагогічного колективу облаштована екологічна кімната, музей народознавства в яких здійснюється навчально-пізнавальна діяльність з дітьми.
На території дошкільного закладу знаходиться спортивний майданчик, ігрові майданчики, автомістечко. Подорожуючи по екологічній стежині ДНЗ, діти краще пізнають рідну природу, піклуються про неї, досліджують.
Форма власності
Заклад знаходиться в комунальній власності Сумської міської ради.
Основні напрями діяльності
Педагогічний колектив Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 5 «Снігуронька» м. Суми, Сумської області працює над проблемою «Креативно-інтелектуальний розвиток дітей дошкільного віку». В своїй роботі педагоги використовуть елементи системи ТРВЗ (теорія розв’язання винахідницьких завдань), методику М. О. Зайцева (навчання дітей ранньому читанню), методичні рекомендації О. О. Барташнікової і І. О. Барташнікова (інтелектуальне виховання), педагогічні принципи К. Орфа під час музично-естетичного виховання дітей. Педагоги ДНЗ діляться досвідом своєї роботи з педагогами міста, слухачами курсів при СОІППО. У дошкільному закладі проводяться конкурси, розваги, свята, виставки поробок, малюнків. Батьки підтримують своїх дітей і активно залучаються до творчості. Традиційними в закладі стали вернісажі творчих робіт батьків з дітьми: Казкові сувеніри Осені (конкурс робіт), майстер-клас новорічних прикрас (конкурс - малюнки, аплікації, колажі), вернісаж весняних емоцій, безпечне літо (малюнки з ОБЖД), чарівні барви літа (фотовиставка), спогади про літо (конкурс - малюнки, аплікації, колажі), фотостенди, стінні газети « У колі дружньої сім`ї».
Педагогічний колектив прикладає багато зусиль для того, щоб дітям було затишно і комфортно у садочку, створює умови для набуття позитивного емоційного досвіду.
Основні показники результативності діяльності
Креативна дитина – творча дитина, яка намагається відійти від зразка, роботи щось по-своєму, фантазувати, експериментувати, радіти результатам своєї праці. За період роботи в дошкільному закладі вихователь Л.В. Фесенко сформувала свої засоби якісного навчання читання на основі методики М.О. Зайцева. Діти постійно здобувають нові знання, вміння за допомогою цікавих ігор у щоденній діяльності. Педагог приймала участь у методичному бенефісі міста з проблеми « Інноваційні технології у навчанні дітей ранньому читанню», який відбувся у 2013 році на базі нашого садочка.
Педагогічний колектив, батьки, діти були учасниками конкурсу «О спорт! Сьогодні твоє свято», « Місто моє» та в обласному конкурсі «Гармонія руху».
Випускники нашого садочка продовжують навчання в школі. Батьки, вчителі дають високу оцінку роботі педагогам дошкільного закладу, особливо відмічають творчо-розумові здібності дошкільнят, та роботу по підготовці дітей до школи та життя.



